Jsem brazilský fotograf,

který 15 let sbírá zkušenosti po světě. Pracoval jsem především na výletních lodích a navštívil více jak 40 zemí. Ve všech koutech světa jsem se snažil najít něco speciálního i v těch nejjednodušších a nejobyčejnějších momentech.

Na lodích jsem kromě každodenního portrétního focení, nafotil i přes 40 svateb, privátní session, či výlety pro turisty.

V São Paulu, kde jsem žil 3 roky jsem fotil soukromé akce a momenty z každodenního života - oslavy, děti, portréty, těhotenské focení či svatby.

Právě žiji v České republice a mluvím anglicky, portugalsky, španělsky a italsky.

 Pokud bude potřeba, má partnerka vše přeloží, takže se nemusíte bát, že bychom si nerozuměli. Rád vám nafotím jakýkoliv životní milník, akci, či portrétní a produktové fotografie.

Zaznamenávejte se mnou vaše nejdůležitější, ale i nejjednodušší životní okamžiky.


Hi,

 I am a Brazilian photographer. I have gained new experience around the world for last 15 years. I have worked onboard cruise ships and I have travelled to over 40 countries. I have found something special in every corner of the world, even in the most ordinary moments.
 Besides taking portraits, I have photographed more than 40 weddings, private sessions or trips for tourists. I have also photographed private events and other usual moments of people's lives like portraits, pregnancy photoshoot, children photoshoot or weddings in São Paolo, where I have lived for 3 years.

 Nowadays I am staying in the Czech Republic. I can speak English, Portuguese, Spanish and Italian.

But if it is needed, my girlfriend is able to translate, so you don't have to be afraid of being misunderstood.

 I would love to take a picture of special moments in your life, to photograph your portrait, events or products.

Let's make your memories timeless through my photography skills. 


Chci vlastní fotografie

I want to my photo